ЕС и Свят 08.01.2026 10:56 Снимка: ДНЕС+
Имиграционни агенти застреляха шофьорка в Минеаполис, опитала да ги прегази (ВИДЕО)
Американски имиграционни агенти застреляха шофьорка в Минеаполис на фона на засилване на действията на имиграционните правоприлагащи органи, според местни и федерални служители. Това е поредният инцидент с насилие по време на прилаганите от Доналд Тръмп мерки срещу мигрантите, предава БНТ.
Стрелбата привлече протестиращи по улиците близо до мястото на инцидента. Някои от тях бяха посрещнати от тежко въоръжени федерални агенти с противогази, които изстреляха химически боеприпаси по демонстрантите.
Според говорител на Министерството на вътрешната сигурност, служителят на имиграционната и митническа служба е започнал да стреля, след като жертвата се е опитала да прегази служители на службата.
Очаква се ранените служители на да се възстановят напълно.
В публикация в Екс кметът на Минеаполис Джейкъб Фрей обвини администрацията на Тръмп за засилване на напрежението около прилагането на имиграционните закони.
"Присъствието на федерални агенти за прилагане на имиграционните закони причинява хаос в нашия град", каза Фрей, демократ, в Екс. "Изискваме те да напуснат града незабавно. Стоим здраво зад нашите имигрантски и бежански общности."
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:43 Зеленски: Украйна ще се стреми да приключи войната до зимата
- 09:35 Наталия Киселова: Промените в Кодекса на труда са противоконституционни
- 09:27 По покана на проф.Николай Овчаров, Йотова ще разгледа новооткрития каменен саркофаг на „Перперикон“
- 09:20 Външната министърка Велислава Петрова чакала цели 26 дни да й вдигнат телефона в Иран
- 09:13 Мъск ще налее милиони в подкрепа на MAGA кандидати на междинните избори
- 09:06 Доц. Любенов: Опозицията изглежда, че не проявява интерес към президентските избори, освен на думи
- 08:58 Северна Македония търси начини да заобиколи преговорната рамка с ЕС
- 08:50 FAZ: По репутацията на Радев започват да се появяват първите петна, опитва се да лавира като Вучич