Горбачов: Срамувам се от Путин
ЕС и Свят 23.12.2011 10:20
Последният съветски лидер Михаил Горбачов заяви, че се срамува от Владимир Путин и че кариерата на Дмитрий Медведев свърши заради отговора на руския премиер и президент на безпрецедентните протести.
Критиките на Горбачов, отправени в интервю за опозиционния вестник "Нова Газета", в който той има дял, идват в навечерието на нова вълна от протести заради резултатите от парламентарните избори на 4 декември. Те бяха белязани от множество нарушения.
"Това е срамно и смущаващо. Аз, например, се срамувам", заяви Горбачов, имайки предвид телевизионното предаване миналата седмица, в което Путин отговаряше на въпроси на гражданите, и сравни белите ленти, носени от руските протестиращи, с кондоми.
"Чувствах се свързан с Путин и го подкрепях активно при идването му на власт, както тук, така и в чужбина. А сега вижте какво се случва", допълва Горбачов.
Бившият агент на КГБ Путин и Медведев, за когото се смяташе, че има по-либерални уклони, когато го замени като президент през 2008 г., отхвърлиха твърденията за измами на изборите и заявиха, че протестите са тайно финансирани от Запада. Според Горбачов Медведев е изгубил почтеността си като политик с отказа си да постави под съмнение изборните резултати.
"Той каза, че няма никакви оплаквания или съмнения за изборите. Смятам, че така Дмитрий Анатолиевич спусна завесата на своята кариера", категоричен е Горбачов. Очаква се десетки хиляди хора да се включат в протестите в неделя в Москва с призив за провеждането на нови парламентарни избори и прекратяване на изборните измами. /АФП-БГНЕС
Критиките на Горбачов, отправени в интервю за опозиционния вестник "Нова Газета", в който той има дял, идват в навечерието на нова вълна от протести заради резултатите от парламентарните избори на 4 декември. Те бяха белязани от множество нарушения.
"Това е срамно и смущаващо. Аз, например, се срамувам", заяви Горбачов, имайки предвид телевизионното предаване миналата седмица, в което Путин отговаряше на въпроси на гражданите, и сравни белите ленти, носени от руските протестиращи, с кондоми.
"Чувствах се свързан с Путин и го подкрепях активно при идването му на власт, както тук, така и в чужбина. А сега вижте какво се случва", допълва Горбачов.
Бившият агент на КГБ Путин и Медведев, за когото се смяташе, че има по-либерални уклони, когато го замени като президент през 2008 г., отхвърлиха твърденията за измами на изборите и заявиха, че протестите са тайно финансирани от Запада. Според Горбачов Медведев е изгубил почтеността си като политик с отказа си да постави под съмнение изборните резултати.
"Той каза, че няма никакви оплаквания или съмнения за изборите. Смятам, че така Дмитрий Анатолиевич спусна завесата на своята кариера", категоричен е Горбачов. Очаква се десетки хиляди хора да се включат в протестите в неделя в Москва с призив за провеждането на нови парламентарни избори и прекратяване на изборните измами. /АФП-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)