ЕС и Свят 05.11.2025 15:33 Снимка: АР/БТА
Голям пожар в дом за възрастни в Босна и Херцеговина, има загинали
Единадесет души загинаха при пожар, избухнал снощи в дом за възрастни в град Тузла, Източна Босна и Херцеговина, съобщава босненското издание "Кликс", цитирано от БТА.
Съобщава се за общо 35 пострадали, които към момента са настанени в Университетския клиничен център в Тузла.
Пожарът избухна снощи на седмия етаж на дом за възрастни в Тузла. Според информация на "Кликс" загиналите са били настанени в дома лица.
Става въпрос за обездвижени възрастни хора, които са били в сравнително лошо здравословно състояние.
Сред пострадалите при пожара са обитатели и служители на дома, както и полицаи, пожарникари и медицински лица.
Очаква се идентификация и аутопсия на телата на загиналите.
На място има разследващ екип, а разследване ще бъде проведено, когато бъдат налични условията за това, с цел установяване на причините за пожара и всички други детайли от значение за разследването.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:05 Хороскоп за вторник, 7 юли 2026 г.
- 19:26 Война на Мондиала: Белгия обжалва скандалното помилване на Балогун
- 19:11 Русия и Китай започнаха мащабни военноморски учения: Бойни кораби, подводници и артилерийски стрелби
- 19:04 Прокуратурата иска постоянния арест на шефа на ВиК-Бургас
- 18:57 Започнаха археологическите разкопки на средновековния град Русокастро
- 18:50 Принц Хари няма да бъде настанен в Бъкингамския дворец по време на престоя си в Лондон
- 18:42 След 1 милиард километра: Китайската сонда „Тиенуън-2“ достигна астероид и започна изследването му
- 18:34 Песков: Западната подкрепа за Киев превръща специалната военна операция в истинска война