ЕС и Свят 18.08.2021 17:36 Снимка: ДНЕС+
Глобиха с $30 млн. Fiat заради подкупи на синдикалисти
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) бе глобена с $30 млн. във вторник от американски съд, след като компанията призна, че е подкупвала синдикални лидери, предава Associated Press.
Лидерит на United Auto Workers (UAW), която представлява служителите на автомобилния гигант в Съединените американски щати, са получили поне $3,5 млн. между 2009 г. и 2016 г.
Незаконните плащания са използвани за покриване на ипотека на стойност $262 хил. на вицепрезидента Генерал Холифийлд, който почина през 2015 г.; $25 хил. за купон с "ултра премиум" алкохол и пури за $7 хил., $30 хил. за обеди и вечери с пари, които е трябвало да бъдат инвестирани в повишаване на квалификацията на служителите, и много други. Срещу тях синдикалистите са отстъпвали от позициите си по време на преговорите с компанията.
Глобата от $30 млн. няма да засегне особено Stellantis, част от която FCA вече е. През първото полугодие на 2021 г. обединената компания, която се нарежда на четвърто място в автомобилната индустрия по продажби, отчете печалба от $7 млрд./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци