
ЕС и Свят 20.07.2025 13:13 Снимка: ДНЕС+
Германски генерал призова за бомбардировки на руски летища
Генерал-майорът от германските въоръжени сили Кристиан Фройдинг предложи да се нанесат удари по руски летища и инфраструктура, за да се помогне на Украйна да противодейства по-ефективно на нарастващото въздушно превъзходство на Русия в конфликта в Украйна.
Той изрази позицията си в YouTube канала на Бундесвера.
„Можем косвено да повлияем на факта, че настъпателният потенциал на руските въоръжени сили изобщо не се разкрива. Първият вариант, разбира се, е сами да провеждаме настъпателни противовъздушни операции, използвайки средства с голям обсег, по принцип средства за въздушна война — самолети, които поразяват летища още преди тези средства да могат да бъдат използвани“, каза той.
Според германския генерал, предприятия от отбранителната промишленост също могат да бъдат цели. Той призна, че Москва е постигнала значителен напредък в производството на ракети и призова за възпрепятстване на развитието на руския военно-промишлен комплекс.
„Тук трябва да помислим отново дали това, което сме направили по отношение на икономическите мерки, е достатъчно и къде можем да намерим лостове за намаляване на руското производство, особено в тази област“, заключи Фройдинг.
Миналата седмица Фройдинг заяви, че Украйна се нуждае от „ракетни системи, способни да поразяват цели дълбоко в руска територия: складове, командни пунктове, летища и самолети“, а Германия ще предостави на Киев финансова подкрепа за придобиването на такива ракети. Той отбеляза, че ситуацията на фронта за Украйна сега е „със сигурност напрегната“ и руските войски „държат инициативата от няколко седмици, ако не и месеци“.
Според него, ситуацията на Украйна във въздуха, особено в големите градове, се е влошила през последните седмици.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:55 Хороскоп за вторник, 16 септември 2025 г.
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица
- 18:48 МВнР привика Митрофанова заради руските дронове над Полша. Н.Пр.: Това е провокация!