ЕС и Свят 15.04.2021 10:46 Снимка: ДНЕС+
Германия с най-голямото дневно увеличение на случаите на COVID-19 от януари
Германия с най-много случаи на коронавирус от януари, съобщава "Ройтерс".
Потвърдените случаи в страната за денонощие нараснаха до 29 426 и общо 3,073 милиона - най-големият ръст от 8 януари. Починалите се увеличиха с 293 до 79 381.
Данните на Институт "Роберт Кох" показват, че заразените са скочили до 160,1 на 100 000.
Това се случва на фона на опитите на правителството на Германия да наложи по-строги ограничения за сдържане на трета вълна на вируса няколко месеца преди парламентарните избори.
Разочарована от нежеланието на някои провинции да наложат по-големи ограничения, Меркел поиска от парламента временно да увеличи правомощията на федералното правителство за налагане на блокада в някои райони с високи нива на инфекции.
Вицеканцлерът Олаф Шолц защити промените в Закона за защита от инфекции, които предвиждат налагане на вечерен час.
Той отбеляза пред телевизия ARD, че това е помогнало на всяка държава по света и добави, че трябва нещо да се направи, за да се ограничи разпространението на вируса.
Искаме да има стриктни правила, подчерта Шолц./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа