Газпром съди Украйна за 4,5 млрд долара
ЕС и Свят 16.06.2014 10:57
Руският газов гигант Газпром съобщи, че е сезирал Международния арбитражен съд в Стокхолм във връзка с газовия дълг на Украйна, който достига 4,5 милиарда долара.
По този начин той отговори на заплахата на Киев, че ще заведе дело относно настоящата цена на газа. "Газпром сезира Международния арбитражен съд в Стокхолм с жалба срещу Нафтогаз Украйна с искане за плащане на дълг на стойност 4,5 милиарда долара", съобщи Газпром в комюнике.
Русия предупреди също така Европа, че е възможно нарушаване на газовите доставки, ако Украйна източва газ. /АФП-БГНЕС
По този начин той отговори на заплахата на Киев, че ще заведе дело относно настоящата цена на газа. "Газпром сезира Международния арбитражен съд в Стокхолм с жалба срещу Нафтогаз Украйна с искане за плащане на дълг на стойност 4,5 милиарда долара", съобщи Газпром в комюнике.
Русия предупреди също така Европа, че е възможно нарушаване на газовите доставки, ако Украйна източва газ. /АФП-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:19 Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
- 13:14 Владислав Горанов: Вече нищо не зависи от Борисов и Пеевски, "моделът" би следвало да е разграден
- 13:11 Министър Керязов поздрави българските спортисти за Международния олимпийски ден
- 13:05 Бордове за милиони в държавните фирми: НЕК и „Булгаргаз“ плащат стотици хиляди въпреки загубите
- 13:03 Акциите на SpaceX се сринаха
- 12:55 Мондиалът се сблъска с първата си буря, а гневните реакции не закъсняха
- 12:47 DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
- 12:24 Варна ще е домакин на XII Европейска олимпиада по география