ЕС и Свят 09.03.2026 11:52 Снимка: БГНЕС
Г-7 ще обсъди освобождаване на петрол от резервите за извънредни ситуации
Финансовите министри от Г-7 ще обсъдят на извънредна среща в понеделник съвместно освобождаване на количества от петролните резерви за справяне с рязкото покачване на цените, съобщава „Financial Times”.
В началото на днешната търговия цените на петрола скочиха с повече от 25% до най-високите си нива от средата на 2022 година насам и преминаха границата от 100 долара за барел.
Освобождаването на количества от стратегическите запаси ще става координирано от Международната агенция по енергетика. Три страни от групата на седемте най-развити индустриални икономики в света, включително САЩ, досега са изразили подкрепа за идеята, съобцщаваоще „Financial Times”.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:03 Във Варна разкриха митническа измама за над 60 хиляди евро при деклариране на китайски плоскости
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит