ЕС и Свят 05.04.2021 09:03 Снимка: ДНЕС+
Франция отчита увеличение на пациентите с COVID-19 в интензивни отделения
Броят на хората, лекувани от КОВИД-19 в интензивни отделения във Франция, се увеличи днес с 68 и достигна 5341, предаде Ройтерс, като се позова на официални данни.
Това е ключов показател за натиска върху болниците по време на пандемията. Вчера увеличението беше по-малко - 19, предаде БТА.
Франция влезе в трети локдаун заради коронавируса. Училищата и магазините, които не продават стоки от първа необходимост, ще бъдат затворени през следващите четири седмици.
Президентът Еманюел Макрон обещава да увеличи броя на леглата в интензивните отделения и се опитва да ускори ваксинацията срещу КОВИД-19.
Днес бяха регистрирани 185 нови смъртни случая, с което общият им брой във Франция достигна 96 678. Страната е на осмо място в света в мрачната статистика.
Регистрираните заразени във Франция се увеличиха с 66 794 и вече са над 4,8 милиона. Страната е на четвърто място в света по този показател след САЩ, Бразилия и Индия./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец