ЕС и Свят 04.04.2025 09:48 Снимка: ДНЕС+
"Форбс": Най-много милиардери живеят в Ню Йорк и Москва
Москва се изкачи на второ място в света по брой на живеещите там милиардери според списание "Форбс". Рейтингът е публикуван на официалния уебсайт на изданието.
Според "Форбс" в момента в руската столица живеят 90 милиардери. Броят им се е увеличил с 16 души през последната година. Общото им състояние се оценява на $409 милиарда. Лидер сред руските бизнесмени остава основателят на "Лукойл" Вагит Алекперов, чието състояние през годината нарасна до $28,7 милиарда.
На първо място е Ню Йорк, уточнява изданието. Общо в града живеят 123 милиардери, а броят им се е увеличил с 13 души през последната година. Бившият кмет на Ню Йорк, бизнесмен и филантроп Майкъл Блумбърг е най-богатият жител на града с нетно състояние от $105 милиарда.
Челната тройка се допълва от Хонконг, където живеят 72 милиардери. Броят им в града е намалял с двама души за последната година. Лондон е на четвърто място, Пекин - на пето.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:58 Ски сезонът на Стара планина в Сърбия започва на 31 декември
- 15:47 Мелони се похвали с 8-ми транш за над 12 млрд. евро по Плана за развитие и устойчивост
- 15:36 Леонардо ди Каприо шокира феновете си, признавайки, че никога не е гледал отново "Титаник"
- 15:26 Безплатен онлайн калкулатор за лесно преизчисляване на рестото в евро
- 15:13 Учени създадоха първото триизмерно изображение на вътрешността на вулкана Попокатепетъл в Мексико
- 15:01 Абу Даби прекрати мисията в Йемен след въздушните удари на Рияд
- 14:49 Японският премиер се премести да живее в резиденция, обитавана от призраци
- 14:38 Правнучката на Джон Кенеди почина от остра форма на левкемия на 35-годишна възраст