Финален щурм за Украйна (видео)
ЕС и Свят 13.05.2014 12:46
Украинците са в очакване на финален щурм срещу позициите на проруските опълченци в Славянск. Властите в Киев заявиха, че "антитерористичните операции ще продължат до успешен край".
Министърът на вътрешните работи Арсен Аваков беше категоричен, че акциите в Източна Украйна не са спирали. Дори нещо повече, по думите му те вече са навлезли в последния си етап. Наблюдатели на събитията прогнозират, че този път битките ще са изключително кървави с много човешки жертви.
„Не сме прекратили операциите и няма причина да го правим. Сепаратистите тероризират населението в Донецка и Луганска област”, заяви той.
Обстрелът на покрайнините на Славянск с артилерия не спира. По думите на местни хора взривовете ехтят през няколко минути. Хората са изплашени. В имота на Евгени досега са паднали 5 снаряда. За щастие щетите не са големи.
„Страшно е! Особено, като ти казват, че това е финалният щурм!”, откровен е мъжът.
Опълчението обаче е убедено, че ще удържи позициите си.
„Украинската армия ще загуби много хора. Всяка улица, всяка къща ще се отбранява. Дори и тези, които нямат оръжия ще се защитават. Ще хвърлят бутилки със запалителна течност, всичко ще пламне. Хората са доведени до крайност и знаят, че единственият им шанс да се спасят е като се отбраняват”, казва Юри.
Засега украинските части се въздържат да обстрелват жилищните райони на Славянск, въпреки че твърдят, че именно оттам ги обстрелват с тежко оръжие.
И двете страни разбират, че фронтално настъпление би означавало твърде много човешки жертви. Градът остава в напрегнато очакване./БЛИЦ
Министърът на вътрешните работи Арсен Аваков беше категоричен, че акциите в Източна Украйна не са спирали. Дори нещо повече, по думите му те вече са навлезли в последния си етап. Наблюдатели на събитията прогнозират, че този път битките ще са изключително кървави с много човешки жертви.
„Не сме прекратили операциите и няма причина да го правим. Сепаратистите тероризират населението в Донецка и Луганска област”, заяви той.
Обстрелът на покрайнините на Славянск с артилерия не спира. По думите на местни хора взривовете ехтят през няколко минути. Хората са изплашени. В имота на Евгени досега са паднали 5 снаряда. За щастие щетите не са големи.
„Страшно е! Особено, като ти казват, че това е финалният щурм!”, откровен е мъжът.
Опълчението обаче е убедено, че ще удържи позициите си.
„Украинската армия ще загуби много хора. Всяка улица, всяка къща ще се отбранява. Дори и тези, които нямат оръжия ще се защитават. Ще хвърлят бутилки със запалителна течност, всичко ще пламне. Хората са доведени до крайност и знаят, че единственият им шанс да се спасят е като се отбраняват”, казва Юри.
Засега украинските части се въздържат да обстрелват жилищните райони на Славянск, въпреки че твърдят, че именно оттам ги обстрелват с тежко оръжие.
И двете страни разбират, че фронтално настъпление би означавало твърде много човешки жертви. Градът остава в напрегнато очакване./БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци