
ЕС и Свят 21.05.2023 19:42 Снимка: ДНЕС+
Европа да направи повече, за да накара китайските туристи да се чувстват добре
На 19 май Китай отбелязва своя Ден на туризма - неофициален празник, който подкрепя значението на индустрията и стойността на международните пътувания, припомня "Радио Китай".
Европа е популярна дестинация и европейската хотелиерска индустрия с нетърпение чака да посрещне обратно китайските туристи, които според статистиката харчат повече пари от европейците по време на пътуванията си.
Според испанския институт по туризъм един китайски посетител в Испания харчи средно по 336 долара на ден. Това е над два пъти повече от германски турист. По този начин стимулирането на сектора за международен туризъм в Китай носи не само нова енергия на местната икономика, но и е от голямо значение за подкрепяне на икономиката на Европа.
Проучване на консултантската компания McKinsey по-рано този месец показа обаче, че само четири процента от китайските туристи, пътуващи в чужбина, избират дестинация в ЕС, което е значително по-малко от седемте процента през предходните години.
„Спечелването на китайския пазар е от решаващо значение“, казва Ийн Голдуин, експерт от Оксфордския университет, и призова европейската туристическа индустрия да направи повече, за да накара китайските туристи да се чувстват добре в Европа.
„Проблеми като локализация на китайски език на местни интернет сайтове и други видове информация, конвертируемост на валутата, цялостна информираност и маркетинг специализация към китайските потребители са много важни, ако европейската индустрия иска да посрещне повече китайски гости в близко бъдеще.
Освен това трябва да се обърне и поглед върху новите технологии и иновации, които вече отдавна са част от китайския пазар. Трябва да се потърси сътрудничество с известни личности и платформи, популярни в Китай, които по-добре да представят европейския туризъм“, добави още той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.30722 |
![]() |
10 | 3.8214 |
![]() |
100 | 4.48586 |
![]() |
1 | 1.73821 |
Последни новини
- 10:37 Три общини в Смолянско забраниха тротинетките по тротоарите
- 10:25 Още заплахи от Макрон: Русия или приема 30-дневно примирие, или следват тежки санкции
- 10:14 Тръмп: Индия и Пакистан се споразумяха за пълно и незабавно прекратяване на огъня
- 10:02 Джордже Симион благодари на администрацията на Тръмп, че остави визите за румънци
- 09:52 Гроздан Караджов: Решението за референдум е много закъсняло
- 09:41 Николай Нанков: Еврозоната ще постави България сред най-мощните в Европа
- 09:30 Българския форум на бизнес лидерите в подкрепа на еврото!
- 09:20 Предложението на Радев за референдум за приемането на еврото трябва да бъде отхвърлено от НС