ЕС и Свят 12.12.2025 18:22 Снимка: ДНЕС+
ЕК категорична: Решенията за приемането на България в еврозоната вече са приети и остават в сила
Решенията за приемането на България в еврозоната вече са приети и остават в сила, заяви днес говорител на Европесйката комисия на пресконференция в отговор на въпрос дали е възможно да настъпи промяна до 1 януари догодина заради политическата обстановка у нас.
Попитан дали има „техническа възможност“ България да не влезе в еврозоната от началото на следващата година, или да напусне, след като веднъж е приета, говорителят поясни, че отговорът на този въпрос е много ясен. Има определени изисквания (за влизане в еврозоната) и България ги изпълни, каза той. Всички съответни решения бяха взети и се предвижда от 1 януари България да въведе еврото, обобщи говорителят.
По-рано днес от партията „Възраждане“ изразиха намерение да предложат на Народното събрание да приеме решение, с което Министерският съвет да бъде задължен да поиска отлагане с една година на влизането на нашата страна в еврозоната.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за петък, 23 януари 2026 г.
- 19:34 Северно сияние озари в небесен спектакъл Аляска
- 19:25 Седем милиона гласа определиха новата „най-красива жена в света“ - актрисата Марго Роби
- 19:17 Полезен пример: В Болоня и Рим се шофира със скорост от 30 км/ч и катастрофите намаляват
- 19:10 Кукушева: Таванът на цените няма да удари силните, а малките квартални магазини и селските бакалии
- 19:03 Дания е готова за диалог за Гренландия, но при зачитане на териториалната цялост
- 18:55 Путин към Абас: Русия е готова да даде $1 млрд на Съвета за мир в подкрепа на палестинския народ
- 18:48 Екстремно време в САЩ: Зимна буря ще покрие почти половината със сняг и лед