Двама българи изчезнаха в Украйна, а един - в Сирия. Намериха се
ЕС и Свят 28.05.2014 21:54
Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа съобщи, че е загубила контакт с втора група наблюдатели близо до източния украински град Донецк, като в изчезналия екип има двама българи, предаде Франс прес. Друг българин е изчезнал в Сирия.
"Екипът се състои от 11 международни членове на Специалната наблюдателна мисия, пътуващи с три коли. Наблюдателите бяха спрени на пътно преграждение в Маринка", уточни организацията.
От официалното съобщение се разбира, че в екипа има двама българи, един австриец, един холандец, един финландец, един италианец, един норвежец, един поляк, един руснак, един словак и един американец.
Вчера ОССЕ съобщи, че е загубила контакт с първа група от четирима наблюдатели, състояща се от датчанин, естонец, турчин и швейцарец.
Представител на организацията уточни, че те били задържани на пропускателен пункт в Източна Украйна 40 минути преди загубата на контакта с тях.
Похитените в Сирия инспектори са били водени от българин
МВнР категорично осъжда извършеното вчера в Сирия нападение над екип на мисията на Организацията за забрана на химическото оръжие и ООН, съобщиха от ведомството.
Инцидентът с екипа, ръководен от българина Милко Бернер, завърши без жертви. Бернер и негови колеги трябвало да разследват предполагаема химическа атака в района на град Хама.
"МВнР приветства усилията на екипа и проявената от тях смелост и изразява увереност, че ще продължат работата си без животът им да бъде излаган на опасност в бъдеще", пишат от Външно. /БЛИЦ
"Екипът се състои от 11 международни членове на Специалната наблюдателна мисия, пътуващи с три коли. Наблюдателите бяха спрени на пътно преграждение в Маринка", уточни организацията.
От официалното съобщение се разбира, че в екипа има двама българи, един австриец, един холандец, един финландец, един италианец, един норвежец, един поляк, един руснак, един словак и един американец.
Вчера ОССЕ съобщи, че е загубила контакт с първа група от четирима наблюдатели, състояща се от датчанин, естонец, турчин и швейцарец.
Представител на организацията уточни, че те били задържани на пропускателен пункт в Източна Украйна 40 минути преди загубата на контакта с тях.
Похитените в Сирия инспектори са били водени от българин
МВнР категорично осъжда извършеното вчера в Сирия нападение над екип на мисията на Организацията за забрана на химическото оръжие и ООН, съобщиха от ведомството.
Инцидентът с екипа, ръководен от българина Милко Бернер, завърши без жертви. Бернер и негови колеги трябвало да разследват предполагаема химическа атака в района на град Хама.
"МВнР приветства усилията на екипа и проявената от тях смелост и изразява увереност, че ще продължат работата си без животът им да бъде излаган на опасност в бъдеще", пишат от Външно. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово