
ЕС и Свят 11.01.2025 11:10 Снимка: ДНЕС+
Доналд Тръмп и Марк Зукърбърг се срещнаха във Флорида
Изпълнителният директор на Meta Марк Зукърбърг се срещна с новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, съобщава Ройтерс. Срещата се е състояла в имението на Тръмп в Мар-а-Лаго.
Какво са дискутирали двамата остава неясно.
Американският технологичен гигант обяви по-рано тази седмица, че прекратява своите програми за разнообразие, капитал и включване (DEI), включително тези за наемане, обучение и избор на доставчици, в меморандум до своите служители.
Социалната медийна компания също така премахна програмата си за проверка на фактите в САЩ и намали ограниченията върху дискусиите около спорни теми като имиграция и полова идентичност, поддавайки се на критиките от страна на консерваторите, докато Тръмп се готви да поеме властта.
Meta е една от технологичните компании, която се забърза да изгради добри отношения с Тръмп и новата му администрация.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08244 |
![]() |
1 | 2.28752 |
![]() |
10 | 3.92982 |
![]() |
100 | 4.4875 |
![]() |
1 | 1.71926 |
Последни новини
- 18:26 Асен Блатечки: Ако вляза в политиката, ще ме вкарат в затвора
- 18:21 Изследване: Микропластмасата се натрупва по-бързо в артерии с плаки
- 18:18 Топ 5 скрити дестинации в Европа: Изживейте магията
- 18:10 Сестрата на Фреди Меркюри тайно изкупува негови лични вещи, продавани от бившата му
- 18:03 „Таймс“: Великобритания може да се откаже от изпращане на мироопазващи войски в Украйна
- 17:57 Украйна на консултациите в Лондон: Никакви териториални отстъпки на Русия
- 17:55 Казанлък ще се бори с пожарите с иновативни методи, включително изкуствен интелект
- 17:47 Кои са най-влиятелните личности в света според Time 100