Диалогът е невъзможен: Лидерът на Донецката република отхвърли меморандума на Върховната рада
ЕС и Свят 21.05.2014 07:16
Ръководството на самопровъзгласилата се Донецка народна република отхвърли Меморандума за разбирателство и мир, приет от Върховната Рада на Украйна (украинския парламент). В републиката заявяват, че диалогът с Киев „принципно е невъзможен“.
Лидерът на президиума на Върховния съвет на Донецката народна република Денис Пушилин определи меморандума на Върховната рада като „популизъм“, съобщава Интерфакс. „Този документ, който носи гръмкото название „меморандум“, по своята същност, е само поредния акт на популизъм. Те са готови да подписват всичко, но реално ние виждаме от тяхна страна други действия. Продължават да загиват наши съграждани в Славянск и Краматоркс. Отдавна знаем колко струват техните подписи“, каза Пушилин.
По думите му, представителите на самопровъзгласилата се република са готови да говорят с киевските власти само при участието на посредници и само в замяна на заложници и изтеглянето на войските от Донбас. Иначе „диалогът с тези, които представят Киев, принципно е невъзможен“, каза още Пушилин.
Във вторник Върховната Рада на Украйна, прие меморандум, в който се говори за „конституционния статут на украинския език в качеството му на държавен“. При това държавата се задължава да „гарантира правата на езиците на националните малцинства в местата на тяхното местоживеене“. При това украинският парламент отказа да гарантира амнистията на опълченците на Донбас. Също така от документа бе извадена точката за преустановяването на антитерористичната операция в югоизточната част на Украйна, която присъстваше в проекта на документа.
„За“ документа гласуваха 252 депутата. Комунистическата партия на Украйна и националистите от „Свобода“ бойкотираха гласуването. /БЛИЦ
Лидерът на президиума на Върховния съвет на Донецката народна република Денис Пушилин определи меморандума на Върховната рада като „популизъм“, съобщава Интерфакс. „Този документ, който носи гръмкото название „меморандум“, по своята същност, е само поредния акт на популизъм. Те са готови да подписват всичко, но реално ние виждаме от тяхна страна други действия. Продължават да загиват наши съграждани в Славянск и Краматоркс. Отдавна знаем колко струват техните подписи“, каза Пушилин.
По думите му, представителите на самопровъзгласилата се република са готови да говорят с киевските власти само при участието на посредници и само в замяна на заложници и изтеглянето на войските от Донбас. Иначе „диалогът с тези, които представят Киев, принципно е невъзможен“, каза още Пушилин.
Във вторник Върховната Рада на Украйна, прие меморандум, в който се говори за „конституционния статут на украинския език в качеството му на държавен“. При това държавата се задължава да „гарантира правата на езиците на националните малцинства в местата на тяхното местоживеене“. При това украинският парламент отказа да гарантира амнистията на опълченците на Донбас. Също така от документа бе извадена точката за преустановяването на антитерористичната операция в югоизточната част на Украйна, която присъстваше в проекта на документа.
„За“ документа гласуваха 252 депутата. Комунистическата партия на Украйна и националистите от „Свобода“ бойкотираха гласуването. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци