ЕС и Свят 28.03.2021 15:23 Снимка: ДНЕС+
COVID-19: Подобреното лечение намалило смъртността в германските болници
Смъртността сред пациентите с коронавирус в германски болници значително е спаднала в течение на 2020-та, показва ново проучване, информира ДПА.
Изследователска група от Университет Ерланген е установила, че подобреното лечение и увеличаващият се опит на клиничните екипи може да е допринесъл за тази тенденция.
Анализът показва спад на средните нива на смъртност от 20,7% между януари и април до 12,7 на сто между май и септември. В използваните данни са включени 1300 пациенти с коронавирус в 14 германски университетски болници.
Като цяло почти 1/5 от всички пациенти с коронавирус (18,8%) са починали в 14-те клиники от януари до септември.
При хората на апаратно дишане смъртността между януари и април е достигнала 39,8%. По-късно през годината е спаднала до 33,7%.
Германия се бори с трета вълна на коронавируса.
Днес са установени 129,7 заразени на 100 000 души. От Институт "Роберт Кох" съобщават, че не е достигано това ниво от 19 януари.
В събота бяха отчетени 124,9 заразени на 100 000, а преди седмица 100 случая.
Здравните власти съобщиха за 17 176 нови случая на коронавирус за денонощие. 90 души са починали.
Междувременно германският здравен министър Йенс Шпан смята, че е необходима блокада, която да остане в сила 10-14 дни./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките