Четвърти инцидент за седмица отменя полет на Ер Франс

ЕС и Свят 18.07.2010 22:52

Air France е отменила четвърти полет от Бразилия за Париж в рамките на седмица, този път поради технически проблеми, съобщи авиопревозвачът. Инспекция на товарен самолет Airbus A330-200 разкрила електрически проблем, довело до отмяната на полет 445 от Рио де Жанейро за Париж късно в събота вечер. След отстраняването им машината, с всички 170 пътници на борда, била готова да отпътува по маршрута си.

В четвъртък 227 пътници прекараха нощта в Сао Пауло след като бе установена повреда във фюзелажа на самолета и полетът бе пренасрочен за ден по-късно. Два дни преди това самолет на Air France на път от Париж за Рио де Жанейро бе принуден да извърши принудително връщане след два часа и половина полет поради факта, че няколко от тоалетните на машината не са в изправност.

Миналата събота самолет на френската авиокомпания с 405 пътници на борда на път към Париж се приземи в Ресифе на бразилското атлантическо крайбрежие след фалшив сигнал за бомба. /АФП - БГНЕС

CHF CHF 1 2.08001
GBP GBP 1 2.26238
RON RON 10 3.86642
TRY TRY 100 4.10427
USD USD 1 1.67868