Четирима полицаи, задържани за изнасяне на радиоактивни вещества

ЕС и Свят 16.09.2009 22:29

Четирима полицаи, които се опитали да продадат 25 тона радиоактивни материали от заразената зона на Чернобил, бяха арестувани в Украйна, съобщи радио "Ехото на Москва". Радиоактивността на материалите била 13 пъти по-висока от разрешената норма, уточнява радиото, което не цитира източниците си. Започнато е съдебно разследване.

Според украинският интернет сайт MIGnews.com.ua, четиримата полицаи, които били натоварени с охраната за заразената зона в Чернобил, оставили камион с 25 тона радиоактивен материал да излезе безпрепятствено, за което били уволнени. Камионът е задържан през нощта на 10 срещу 11 септември и няма никакви данни за това, кой го е управлявал.

Киевската прокуратура започна разследване за нарушение на нормите за сигурност за радиоактивни вещества. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355