ЕС и Свят 03.12.2023 17:43 Снимка: ДНЕС+
Британската агенция за морската търговия съобщи за потенциална експлозия в Червено море
Британската Агенция за морските търговски операции днес заяви, че е получила съобщения за дронова активност и потенциална експлозия в протока Баб ал Мандеб в Червено море, предаде Ройтерс.
Британската агенция каза още, че дроновете са с произход от Йемен и призова плавателните съдове в района да бъдат предпазливи, съобщава БТА.
Агенция Ройтерс посочва, че към момента не е успяла да потвърди тази информация от независими източници.
Свързан с Израел товарен кораб бе превзет миналия месец от йеменските хуси, които са съюзници на Иран и контролират йеменското крайбрежие на Червено море. Групировката е изстрелвала балистични ракети и дронове срещу Израел и се зарече да вземе на прицел още израелски плавателни съдове.
Към момента няма коментар от страна на хусите относно днешната информация.
Миналата седмица американски военен кораб се отзова на сигнал за бедствие, изпратен от управляван от Израел търговски танкер, който бе превзет от въоръжени нападатели.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:26 Хороскоп за събота, 18 юли 2026 г.
- 19:34 Ремонтът на Дюлинския проход ще приключи до средата на 2027 г.
- 19:26 Индия пусна първия си водороден влак
- 19:19 Преките чуждестранни инвестиции у нас скочиха над 4 пъти за година
- 19:11 КС образува дело по искане на депутати срещу правила за назначаването на ЦИК
- 19:03 Зa пъpви път в иcтopиятa: Paбoтници oт Нуundаі нa пpoтecт cpeщy xyмaнoиднитe poбoти
- 18:55 Разкриха как интервюто на Даяна за BBC е предизвикало най-големия конфликт между нея и Уилям
- 18:47 За първи път откриха атмосфера около скалиста планета в обитаемата зона