
ЕС и Свят 20.08.2020 20:18 Снимка: ДНЕС+
Бившият съветник на Тръмп, Банън е обвинен в заговор за измами
Стив Банън, бивш старши съветник на президента Доналд Тръмп, е обвинен в заговор за извършване на измами във връзка с кампания за набиране на средства в подкрепа на изграждането на обещаната от Тръмп гранична стена с Мексико, съобщи американското министерство на правосъдието в четвъртък, цитирано от "Ройтерс".
Федералните прокурори в Манхатън обявиха, че Банън е обвинен заедно с няколко други, включително Брайън Колфадж, Андрю Бадолато и Тимоти Ший за това, че е измамил стотици хиляди дарители чрез краудфъндинг кампания за набиране на 25 милиона долара, наречена "Ние изграждаме стената".
Дарителите вярвали, че парите ще отидат за подпомагане на изграждането на гранична стена, заявиха прокурорите. Но Колфадж, когото определиха като публично лице и основател на операцията, получил хиляди долари, които "използва за финансиране на разкошен начин на живот".
Банън, видна фигура на американската политическа десница, е съветник в Белия дом на Тръмп, който превърна изграждането на гранична стена в ключово обещание за кампания през 2016 г.
Колфадж трябва да се яви във федералния съд по-късно в четвъртък във Флорида, докато Банън ще се яви във федералния съд в Манхатън. Останалите двама обвиняеми предстои да се явят пред съдилища във Флорида и Колорадо./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.084 |
![]() |
1 | 2.25873 |
![]() |
10 | 3.86994 |
![]() |
100 | 4.07911 |
![]() |
1 | 1.67208 |
Последни новини
- 19:58 Хороскоп за вторник, 26 август 2025 г.
- 19:36 Зеленски: Украйна се стреми да осигури поне по 1 млрд. долара месечно за покупки на оръжия от САЩ
- 19:27 Язовир Батак пред екокатастрофа - 1/3 от водата я няма
- 19:20 Живот на кредит: Домакинствата вече дължат над 50 млрд. лева на банките
- 19:12 Еврото ще бъде част от рекламата на България зад граница
- 19:05 Откраднаха 18 велосипеда от фаворитите във "Вуелтата"
- 18:57 Фенове на Серина Уилямс я разкритикуваха, че рекламира лекарства за отслабване
- 18:50 Испания, Италия и Франция произвеждат най-много пресни зеленчуци в ЕС