Бивш сръбски генерал: Македония е следващото кризисно огнище
ЕС и Свят 20.02.2008 16:36
Македония ще е следващата жертва. Това каза в интервю за Дарик бившият сръбски генерал Нинослав Кръстич, който в момента е лидер на неправителствената организация "Форум за сигурност и демокрация".
Какъвто и да е сръбски военен вариант за Косово трябва да се изключи. Той ще бъде опасен и ще дестабилизира целия регион, каза ген. подполковник Нинослав Кръстич.
Опасявам се, че Македония е следващото кризисно огнище. Западната й част, чисто албанска, лесно може да поиска отделяне на териториите. Засега не се страхувам от размирици в Южна Сърбия, каза той.
На дневен ред е Македония и тя ще бъде първата жертва на обявената фалшива косовска независимост, прогнозира генералът. Генерал Кръстич остро критикува размириците на сръбско-косовската административна граница и предупреди, че те няма да донесат нищо добро за сърбите във вътрешността на Косово. „Сърбия само трябва да настоява границите да бъдат охранявани от UNMIK и KFOR и добре да проучи споразумението, което аз и покойният премиер Зоран Джинджич подписахме с НАТО през 2001 година. Не косовски войници, а международни сили трябва да гарантират сигурността на границата”, каза сръбският генерал./Дарик радио
Какъвто и да е сръбски военен вариант за Косово трябва да се изключи. Той ще бъде опасен и ще дестабилизира целия регион, каза ген. подполковник Нинослав Кръстич.
Опасявам се, че Македония е следващото кризисно огнище. Западната й част, чисто албанска, лесно може да поиска отделяне на териториите. Засега не се страхувам от размирици в Южна Сърбия, каза той.
На дневен ред е Македония и тя ще бъде първата жертва на обявената фалшива косовска независимост, прогнозира генералът. Генерал Кръстич остро критикува размириците на сръбско-косовската административна граница и предупреди, че те няма да донесат нищо добро за сърбите във вътрешността на Косово. „Сърбия само трябва да настоява границите да бъдат охранявани от UNMIK и KFOR и добре да проучи споразумението, което аз и покойният премиер Зоран Джинджич подписахме с НАТО през 2001 година. Не косовски войници, а международни сили трябва да гарантират сигурността на границата”, каза сръбският генерал./Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци