Берлускони: Няма повече да съм премиер на Италия

ЕС и Свят 21.11.2006 09:48

Бившият италиански премиер Силвио Берлускони е обявил, че повече няма да ръководи италианското правителство ако дясно-центриската коалиция се завърне на власт. Това съобщава на страниците си италиански всекидневник.

“Със сигурност ще се завърнем във властта, но каквото и да се случи, няма да се върна в Палацо Чиги (офисът на премиера в Италия)”, е казал Берлускони пред приятели, цитиран от италианския вестник “Либеро”. 70-годишният бивш премиер е лидер на опозицията в страната след като десните загубиха изборите през април. Пред близките си Берлускони е заявил още, че никога няма да се кандидатира за президент. До момента обаче нито той, нито говорителят му са направили коментар официално във връзка с тази публикация. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355