ЕС и Свят 01.07.2023 15:06 Снимка: ДНЕС+
Българинът, надраскал Колизеума с ключ, бил много разстроен - извини се
Българинът Иван Димитров, който надраска Колизеума с ключ, се е извинил на италианската полиция за вандализма.
Видео, разпространено от американски турист, показва как Димитров драска с ключ своето име и това на приятелката си Хейли върху стена на древната сграда, пише "Дейли мейл".
Иван Димитров е родом от Ловеч, но живее в Обединеното кралство, където работи като фитнес инструктор.
Майор Роберто Мартина от карабинерите заяви, че колегите му са разговаряли с българина и той искрено се е разкаял за стореното.
"Открихме номера му чрез хотела и му оставихме съобщение да се обади. Той се свърза с нас. Беше притеснен за правните последици и всичко му беше обяснено", уточни Мартина.
„Каза ни, че е много разстроен от това, което е направил. Мисля, че се притесняваше и от евентуален съдебен процес. Ние му обяснихме, че може да получи затвор от две до пет години и глоба до 15 000 евро”, каза още Роберто Мартина.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:04 Парламентът прие окончателно промените в Закона за марките и географските означения
- 14:57 Варненка, продавала фентанил и хашиш, остава с най-тежката мярка
- 14:49 КЕВР проверява защо Шумен остана с дни без вода след ВиК ремонти за милиони
- 14:41 Служителка на пощата в Годеч открадна над 5000 евро от касата
- 14:37 Почина звезда от "Анатомията на Грей"
- 14:33 Оставиха в ареста мъжа, обвинен в опит за убийство на варненеца Васко Моржа
- 14:29 Нови назначения в МВР: Старши комисар Георги Кандев става главен секретар на МВР
- 14:25 Издирваха мъж в цялата страна - откриха го в нарколаборатория в Созопол