ЕС и Свят 20.06.2023 17:47 Снимка: ДНЕС+
Американска медия: САЩ се превръщат в страна, доминирана от олигополни пазари
САЩ се превръща в страна, доминирана от олигополни пазари, а голяма част от обществото продължава да бъде поляризирано. Това се казва в статия в американската медия Bloomberg News на 16 юни, съобщава "Радио Китай".
Статията предвижда, че до 2048 г. най-добре печелещите 1% в Съединените щати ще притежават 22,5% от богатството в страната. Това е най-високото ниво на социално разделение от 1928 г., пикът на икономическия балон на фондовата борса. В статията се казва също, че САЩ са на едно ниво с промишлените европейски страни, но по дисбаланс в развитието САЩ са по-близо до изостаналите държави в света.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:48 За 10 години се смениха шестима британски премиери. Защо си тръгнаха?
- 17:45 KNDS готви рекорден дебют на борсата
- 17:41 КЗК глоби две фирми, представяли фалшиво масло под марката „Deutsche Markenbutter"
- 17:36 Дa нaпpaвиш oт ĸpacoтaтa бизнec или ĸaĸ ce влизa нa пaзap c oцeнĸa $100 милиapдa
- 17:31 Разпитват Олег Невзоров в ОДМВР-Варна, не е задържан, каза ст. комисар Цветан Пировски
- 17:27 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 17:18 Столична община не допуска 215-метровата кула на "Черни връх" въпреки съдебните хватки
- 17:18 Министър Ивкова: Трябва да задържим младите лекари с реални решения