<FONT color=#0000ff>Али Ахмети: Няма да позволя хора с българско гражданство да управляват Македония
ЕС и Свят 25.08.2006 16:42
Членове и симпатизанти на коалицията на Демократичния съюз за интеграция /ДСИ/ и Партията за демократичен просперитет /ПДП/ проведоха пред сградата на парламента в Скопие протестен митинг, като по този начин изразиха недоволството си от факта, че няма да участват в новата управляваща коалиция.
Пред участниците в митинга говори лидерът на ДСИ Али Ахмети. “Както победих през 2001 г., така сега ще победя политически и икономически. Ахмети може да получи гражданство на която и да е държава, но той уважава тази държава и има македонско гражданство.
Никога няма да позволя на тези, които имат българско гражданство, да управляват държавата. Повториха изборите, за да ни забият нож в гърба и да ни отнемат един депутат. Отмина времето, когато албанците биваха плашени с танкове. Днес сами решаваме за съдбата си”, каза Ахмети.
От своя страна заместник-председателят на ДСИ Теута Арифи заяви, че тези, които искат да управляват без гласовете на албанците, не могат да бъдат на власт. ДСИ и ПДП изразиха недоволството си и чрез неучастието на техните депутати на днешното парламентарно заседание.
ДСИ и ПДП предприеха протестните си действия, след като мандатоносителят Никола Груевски обяви, че за тях няма място в новия кабинет. В знак на протест активистите на двете партии организираха блокади в страната. /БГНЕС
Пред участниците в митинга говори лидерът на ДСИ Али Ахмети. “Както победих през 2001 г., така сега ще победя политически и икономически. Ахмети може да получи гражданство на която и да е държава, но той уважава тази държава и има македонско гражданство.
Никога няма да позволя на тези, които имат българско гражданство, да управляват държавата. Повториха изборите, за да ни забият нож в гърба и да ни отнемат един депутат. Отмина времето, когато албанците биваха плашени с танкове. Днес сами решаваме за съдбата си”, каза Ахмети.
От своя страна заместник-председателят на ДСИ Теута Арифи заяви, че тези, които искат да управляват без гласовете на албанците, не могат да бъдат на власт. ДСИ и ПДП изразиха недоволството си и чрез неучастието на техните депутати на днешното парламентарно заседание.
ДСИ и ПДП предприеха протестните си действия, след като мандатоносителят Никола Груевски обяви, че за тях няма място в новия кабинет. В знак на протест активистите на двете партии организираха блокади в страната. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци