Али Ахмети: Груевски прави коалиция за подялба на Македония

ЕС и Свят 31.07.2006 11:02

Лидерът на албанската партия Демократичен съюз за интеграция /ДСИ/ Али Ахмети обвини председателя на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на когото беше връчен мандатът за съставяне на новото македонско правителство, че е направил “коалиция за подялба на гражданите, на етническите групи и религиозните общности, за подялба на Македония като държава”, пише македонският вестник “Дневник”.

“Дневник” научи, че в отговор на отказа на Груевски да включи ДСИ в състава на новото правителство тази партия ще блокира приемането на законите в парламента, за които са необходими мнозинство от две трети и “Бадентеровия принцип”, както и регионализация на общините. “За по-малко от един месец е разтърсено междуетническото доверие, изграждано повече от 4 години. ДСИ и ПДП /Партията на демократичния просперитет/ са легитимните представители на албанците и те няма да допуснат да бъде погазена политическата воля на мнозинството албанци, изразена чрез свободно и демократично гласуване”, каза Али Ахмети.

Информацията е на БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355