ЕС и Свят 22.01.2021 10:41 Снимка: ДНЕС+
Албания изгони руски дипломат, не спазвал мерките срещу COVID-19
Албанското външно министерство заяви, че е експулсирало руски дипломат заради многократнo нарушаване на противоепидемичните мерки срещу коронавирусa, предаде Агенция "Франс прес", цитирана от "The Moscow Times".
Обявеният за „персона нон грата" Алексей Кривошеев трябва да напусне страната в рамките на 72 часа, се казва в изявление на Тирана.
Служители от министерството многократно са молили руския посланик да укроти поведението на подчинения си.
"Дипломатът продължи да нарушава мерките срещу пандемията въпреки обещанията ... които не могат да бъдат оправдани и толерирани", заявиха от министерството.
От там отказаха да уточнят какви нарушения е извършил руснакът, но обясниха, че отстраняването му е "необходимо, за да се гарантира здравето и безопасността на всички граждани".
Въпреки това "правителството желае укрепване на приятелските отношения с Руската федерация", заявиха от албанското външно министерство. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо
- 18:08 Жената, която превърна актьорството в изкуство на превъплъщението
- 17:57 Съвършеният мит, създаден от богомилите: Мистерията на замъка Монсегюр и тайната на катарите
- 17:46 Венецуелското правителство ограничава достъпа до най-засегнатата от земетресенията зона
- 17:35 Научихме още съперничества от елиминациите на Мондиала. Ето как изглежда схемата
- 17:25 Шеф на "Рейсинг Булс" отрече информациите за място на Никола Цолов във Формула 1