
ЕС и Свят 07.07.2020 09:21 Снимка: ДНЕС+
80% по-малко туристи в Гърция в сравнение с 2019-а
80% по-малко туристи е посрещнала Гърция до момента в сравнение с миналата година, когато южната ни съседка е била посетена от 30 млн. туристи.
Очакванията за този летен сезон са посетителите да бъдат около 5 млн. туристи, или една шеста от миналата година. Това обяви социологът проф. Георгиос Плиос, преподавател в Атинския университет.
Той поясни пред БНР, че туризмът в Гърция е 1/4 от националния доход на страната.
"Една част от този доход отива за хората, работещи в туризма. Голям брой хора живеят от тези пари. Освен това държавата получава данъци от туризма. Ако туризмът се намали съществено, означава, че много хора ще останат безработни, което ще се отрази и върху други отрасли на икономиката, държавата ще има по-малко данъци", изтъкна професорът.
"Държавата ще трябва да помогне на бизнеса, но това означава голям финансов проблем и за правителството. Това ще доведе до повишаване на данъците и до уволнение на държавни служители в някои области. Възможно е гръцкото правителство да поиска финансова помощ от ЕС", допълни още проф. Плиос./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за петък, 4 юли 2025 г.
- 20:51 Мъж рани четирима души с брадва във високоскоростен влак в Германия
- 20:50 Бивш кмет на Луганск бе убит от атентаторка-камикадзе, съобщиха местните руски власти
- 20:49 България замесена в глобална схема за ДДС измами с ултраскъпи коли, щетите надхвърлят 100 млн. евро
- 20:47 Няколко души са намушкани с нож в близост до търговски център в Тампере, Финландия
- 20:44 Има загинал след инцидент във военния завод „Арсенал“ в Казанлък
- 19:36 Маги Халваджиян е новият продуцент на шести сезон на "Под прикритие"
- 19:30 Мъртва котка и валс с Путин: Как бившият външен министър на Австрия намери нов дом в Русия