6 загинали миньори, 7 в неизвестност в мина в Украйна

ЕС и Свят 09.06.2009 09:57

Най-малко шестима миньори са загинали, а други седем са в неизвестност след инцидента в каменовъглена мина в Донецк вчера, сочат новите данни, оповестени от регионалните власти, цитирани от АФП.

"Шестима души загинаха, издирването на останалите седем миньори продължава", заяви говорителката Марина Никитина. Инцидентът е бил предизвикан от избухване на газ, примесен с въглища. Жертвите са се задушили или са били премазани при срутването на галериите.

Инцидентът стана вчера сутринта в мина Скочински на 1300 м под земята. Инцидентите в украинските мини, концентрирани главно в източната част на страната, са чести, тъй като почти не са модернизирани след рухването на СССР.

Мината Скочински е считана за една от най-опасните в Украйна заради силната концентрация на метан. Най-тежкият инцидент в тази мина стана през април 2004 г., като загинаха 63 работници, а 51 бяха ранени. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355