29 избирателни секции в Македония гласуват отново
ЕС и Свят 19.07.2006 14:50
В общо 29 избирателни секции в македонските общини Сарай, Боговине, Струга, Заяс, Врапчище, Тетово, Сопище и Гостивар днес се повтаря гласуването за парламентарните избори. Право на глас в тези избирателни секции имат 27 036 избиратели, предаде БНР.
Най-голeмият брой избирателни секции, където се прегласува - 20, са в шести избирателен район. В района на Скопие се гласува отново в шест избирателни секции, пет от които са в Сарай.
Решението за прегласуването в тези секции взе Държавната избирателна комисия на заседание на 14 юли, след като Върховният съд на Македония анулира гласуването в 28 избирателни секции след жалби и промени едно решение на ДИК. Преди това ДИК разгледа внесените 46 жалби във връзка с парламентарните избори и отхвърли всичките като неоснователни. Комисията анулира гласуването само в две избирателни секции, тъй като там е имало прекъсване на гласуването за повече от три часа.
След решението на ДИК партиите внесоха 35 жалби във Върховния съд, 24 от които бяха от Демократичната партия на албанците /ДПА/, осем от ВМРО-ДПМНЕ и по една от Демократичния съюз за интеграция, ДОМ и СДПМ. Според първоначалните резултати от изборите коалицията "За по-добра Македония", водена от ВМРО-ДПМНЕ печели 44 мандата, "За Македония заедно", водена от СДСМ - 32, коалицията ДСИ-Партия за демократичен просперитет - 18, ДПА - 11, ВМРО-НП - шест, НСДП - седем и ДОМ и ПЕИ по един депутатски мандат.
Информацията е на News.bg.
Най-голeмият брой избирателни секции, където се прегласува - 20, са в шести избирателен район. В района на Скопие се гласува отново в шест избирателни секции, пет от които са в Сарай.
Решението за прегласуването в тези секции взе Държавната избирателна комисия на заседание на 14 юли, след като Върховният съд на Македония анулира гласуването в 28 избирателни секции след жалби и промени едно решение на ДИК. Преди това ДИК разгледа внесените 46 жалби във връзка с парламентарните избори и отхвърли всичките като неоснователни. Комисията анулира гласуването само в две избирателни секции, тъй като там е имало прекъсване на гласуването за повече от три часа.
След решението на ДИК партиите внесоха 35 жалби във Върховния съд, 24 от които бяха от Демократичната партия на албанците /ДПА/, осем от ВМРО-ДПМНЕ и по една от Демократичния съюз за интеграция, ДОМ и СДПМ. Според първоначалните резултати от изборите коалицията "За по-добра Македония", водена от ВМРО-ДПМНЕ печели 44 мандата, "За Македония заедно", водена от СДСМ - 32, коалицията ДСИ-Партия за демократичен просперитет - 18, ДПА - 11, ВМРО-НП - шест, НСДП - седем и ДОМ и ПЕИ по един депутатски мандат.
Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница