19-годишна израелка умря заради скрит кокаин във вагината й

ЕС и Свят 13.04.2009 23:37

19-годишна израелка, която бе арестувана в Еквадор за наркотрафик, умря в затвора след като капсула с кокаин, скрита във вагината й, се спукала, съобщи еквадорската полиция.

"Смъртта се дължи на остър белодробен едем, предизвикан от абсорбирането на наркотично вещество през лигавицата на вагината", уточни полковник Рамиро Мантиля, който ръководи службата за борба с наркотиците.

Марина Димидов е била задържана заедно със свой сънародник на еквадорското летище "Маршал Сукре", откъдето тя смятала да пътума за Израел. У двамата е открит общо 1 кг. кокаин, скрит в багажа. Момичето не е предупредило, че "пренася кокаин и в корема си", каза Мантиля.

Тя се опитала да извади капсулите, скрити във вагината й, но една от тях се спукала, според свидетелски показания на нейни съкилийнички, показани по еквадорската телевизия. /АФП - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355