ЕС и Свят 08.09.2021 10:41 Снимка: ДНЕС+
16 пациенти загинаха при наводнение в болница в Мексико
Най -малко 16 пациенти са починали след наводнение в болница в централната част на Мексико, предаде АФП. Електрозахранването в лечебното заведение е било прекъснато, съобщиха властите.
Болницата в щата Идалго е била наводнена след преливане на река при проливни дъждове, съобщи мексиканското правителство в Tуитър.
Останалите 40 пациенти били евакуирани.
Болницата била наводнена за минути, а спирането на тока прекратило подаването на кислород за лекуваните. Според мексикански медии сред жертвите имало болни от Covid-19, които били на кислородни апарати./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев
- 15:49 Бюджетът на ДОО за 2025 г. е изпълнен на 99,6% в приходната и 98,6% в разходната част
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката