България 22.11.2025 16:01 Снимка: ДНЕС+
Жители на два столични квартала протестират срещу новата паркинг реформа
Протестите срещу реформата за паркиране в столицата продължават.
Днес недоволството си от нея ще изразят жители на кварталите "Хаджи Димитър" и "Сухата река".
Те се противопоставят на разширяването на зоната за платено паркиране в районите им и на двойното поскъпване на услугата.
Хората заявяват несъгласие с планираното въвеждане на зелена зона, преди да бъдат осигурени достатъчно паркоместа и реални решения за паркирането. Те напомнят, че от години страдат от недостиг на места и от лошото състояние на уличната инфраструктура.
Според столичния кмет Васил Терзиев промяната е необходима, за да се въведе ред в кварталите, а събраните средства трябва да бъдат използвани за подобряване на градската среда.
По казуса вече са сезирани Комисията за защита на потребителите и омбудсманът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 Тойота спечели автомобилното състезание "24 часа на Льо Ман" и записа първа победа от четири години
- 19:20 Великобритания задържа руски петролен танкер в Ламанша
- 19:08 Централният плаж в Кранево получи за първи път тази година международното отличие „Син флаг“
- 18:54 Броят на загиналите палестинци в Газа е надхвърлил 73 хил. души, съобщиха здравните служби в анклава
- 18:42 Петима сърби са арестувани, обвинени са във военни престъпления в Косово заради "клането в Речак"
- 18:30 Хиляди се събраха в Женева на протест срещу Г7 часове преди срещата на върха във Франция
- 18:18 Най-малко шестима загинали при сблъсък на два хеликоптера в небето над Рио де Жанейро
- 18:06 Избирателната активност на частичните местни избори в поморийското с.Бата надхвърли 31% към 16:00 ч.