България 14.11.2021 17:31 Снимка: ДНЕС+
Жената, изяла разписката след вота си, тичала до полицаи да покаже как дъвче хартийката
Жената, сдъвкала и глътна разписката от своя вот, вместо да я пусне в урната, била на средна възраст и с нищо не показала предварително своето намерение. Това разказаха от 18-а секционна комисия във Френската гимназия в София в 24-ти многомандатен избирателен район пред БНР.
"В девет часа дойде гласоподавателка, която гласува, грабна личната карта и изтича – нашата секция е на третия етаж, тича долу до полицаите. Като слезе при полицаите, сдъвка и глътна разписката", разказа председателят на секцията Снежина Колева.
За представителите на 18 СИК във Френската гимназия в София остава необяснено поведението на дамата, която гласува и вместо да пусне в кутията за разписките своята, е изяла листчето хартия.
Поведението на гласоподавателя – жена на средна възраст, предварително не е показало някаква афектираност или несъгласие с нещо, каза председателят на секцията Снежина Колева.
"За мен е безотговорно поведение. Веднага се обадих на РИК и те ми казаха срещу името на дамата да напиша, че е глътнала и е сдъвкала разписката. Как да отчета вечерта разписките? Когато се гласува с машина, трябва да се вземат двете разписки, има специална кутия за това. Не може повторно да се гласува. Законът не го позволява и не може".
В протокола - там, където трябва да стои подписът на гласоподавателката, вместо него пише: Изяде разписката./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24138 |
RON
|
10 | 3.83895 |
TRY
|
100 | 3.87156 |
USD
|
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:01 Хороскоп за сряда, 31 декември 2025 г.
- 19:32 Руски експерт: Провалихме плана на Запада да ни нападне. Лавров заплаши с ядрен отговор при агресия
- 19:23 СГС удвои гаранцията на бившия директор на 138-о училище Александър Евтимов
- 19:15 Фики и Роксана са сред кандидатите да представят България на "Евровизия"
- 19:06 Радев назначи за посланици свой служебен министър и съветник
- 18:58 Временна промяна в плащания с банкови карти в градския транспорт в София от 31 декември до 2 януари
- 18:49 Meta придобива стартъп, станал сензация в Силициевата долина
- 18:42 Карлос Насар е с престижна номинация за най-добър спортист в света