България 08.10.2025 11:37 Снимка: ДНЕС+
Закъсали автомобили в Русе заради проливните дъждове
За по-малко от 24 часа са паднали 103 литра на квадратен метър
Проливният дъжд създаде проблеми и в Русе. За по-малко от 24 часа са паднали 103 литра на квадратен метър. Има закъсали автомобили, информира Нова телевизия.
Комбинацията от интензивните валежи и непочистени отводнителни шахти превърна пътните платна в реки, което значително затрудни трафика в сутрешния час пик.
Сериозна е ситуацията в района на Свободна зона – Русе, където има индустриални паркове. Камиони и микробуси изчакват, тъй като водата или трябва да бъде изпомпена, или по някакъв начин да се оттече.
На поне четири места в Русе има сигнали за огромни локви и закъсали автомобили. Затруднено е придвижването по международния път към Дунав мост по бул. „България”. Затруднено е движението и по улица „Чипровци”, в близост до ясла №15, където традиционно се образуват големи водни задръствания, както и около университетската болница „Медика”.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:51 Волейболната легенда Владо Николов повежда листата на Радев в Пловдив
- 08:43 Арабски медии: Моджтаба Хаменей се лекува в Москва
- 08:36 Първанов: Прогресистите на Радев са наши конкуренти! Влязоха в нашето гнездо като кукувици
- 08:28 Цените на колонките вероятно ще се увеличат между 20% и 25%, прогнозира финансовия министър
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток