
България 13.09.2024 16:14 Снимка: ДНЕС+
Загиналите пилоти на самолет L-39 са ст.лейтенант Венцеслав Донкин и майор Петко Димитров
"Това са инструкторите в 12 база, които обучават пилоти. Това са най-добрите ни пилоти в 12 база по отношение на този самолет L-39. Самолетът е излетял технически изправен. Той е реновиран”
Двама са загиналите пилоти при катастрофата с учебно-тренировъчен самолет в "Граф Игнатиево". Това съобщи служебният премиер Димитър Главчев.
"При тренировъчен полет във връзка с утрешната демонстрация са загинали двама офицери пилоти. Съболезнования на семействата, близките и колегите им", заяви той.
Командирът на българските Военновъздушни сили – генерал-майор Димитър Петров, съобщи имената на загиналите. Това са майор Петко Димитров Димитров и старши лейтенант Венцислав Атанасов Дункин.
По думите му това е било рутинен тренировъчен полет: „Беше планиран много отдавна. За него са се готвили от месеци. Тази задача е била изпълнявана многократно в Долна Митрополия, днес трябваше да бъде изпълнена като генерална репетиция за утрешното мероприятие“, допълни той.
Когато завърши разследването ще съобщим причината за инцидента, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов.
Починалите са офицери - пилоти. Единият от тях е роден през 1973 година, а другият през 1996 г. Излетели са в 12:17 ч., а катастрофата е станала в 12:30 ч.
„Това са инструкторите в 12 база, които обучават пилоти. Това са най-добрите ни пилоти в 12 база по отношение на този самолет L-39. Самолетът е излетял технически изправен. Той е реновиран”, обясни военният министър Атанас Запрянов, цитиран от Нова телевизия.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09718 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.85773 |
![]() |
100 | 4.1355 |
![]() |
1 | 1.67179 |
Последни новини
- 11:09 Млада жена за бащата на детето ѝ: Живея в страх, ад е!
- 11:01 Задържани са двама румънски граждани, опитали да подкупят гранични полицаи
- 10:53 Борисов категоричен: Ако някой е допуснал спекула, КЗК и другите органи да наложат глоби
- 10:49 Кабинетът създава акционерно дружество "Магазин за хората"
- 10:46 Явор Дачков: Никакви протести начело с Петков, Василев и Денков няма да успеят
- 10:39 БДЖ абсурд: Жена пътува километри заклещена от врата на влак
- 10:31 Планът на Терзиев да прехвърли парите на София в друга банка се провали
- 10:23 Румен Христов: Цените не могат да свалят правителството, но трябва да има мерки