
България 06.02.2025 14:47 Снимка: ДНЕС+
Задушаване след епилептичен припадък е причината за смъртта на 9-годишното момиче от Велико Търново
Задушаване след епилептичен припадък е причината за смъртта на 9-годишното момиченце, което почина внезапно на 31 януари в ранния следобед във великотърновско училище.
Смъртта на момиченцето в Средното училище "Вела Благоева" във Велико Търново е нещастен инцидент и е породена от здравословен проблеми, посочва заключението на патоанатома, съобщиха източници от разследването за БНР.
Смъртта е настъпила мигновено и не е провокирана от събития през деня или неадекватна намеса на педагозите или на медицинската сестра, при която детето е потърсило помощ в училището, след като не се почувствало добре. В училищния лекарски кабинет не е имало нужната апаратура, за да бъде спасено детето.
Преди 4 години момиченцето е претърпяло инцидент, след който са започнали епилептични припадъци. Училищната директорка заяви, че в медицинския картон на детето няма данни за такива здравословни проблеми.
9-годишното момиченце е било състезателка по художествена гимнастика от "Етър" и кончината ѝ потресе великотърновската общественост.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10146 |
![]() |
1 | 2.25664 |
![]() |
10 | 3.85059 |
![]() |
100 | 4.15961 |
![]() |
1 | 1.67308 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за сряда, 16 юли 2025 г.
- 19:37 Петер Сиярто: Страните от ЕС не успяха да приемат нов пакет санкции срещу Русия
- 19:28 Украинският парламент одобри удължаване на военното положение и на мобилизацията с още три месеца
- 19:22 Лавров: Тръмп е подложен на огромен натиск от страна на ЕС и НАТО да изпълнява исканията на Зеленски
- 19:14 Фицо поставя условие за подкрепа на новите санкции срещу Русия
- 19:06 ООН: Най-малко 875 палестинци са убити близо до пунктове за помощи в Газа
- 18:58 Росен Йорданов: Трябва да обединим усилия и да направим България по-привлекателна за живеене
- 18:51 DW: Ще доведат ли системите "Пейтриът" до обрат в Украйна?