България 16.06.2023 09:47 Снимка: ДНЕС+
Йорданова: Имахме за главен прокурор лице, което нямаше професионалните и нравствени качества
„Предсрочното освобождаване на Гешев беше естествено събитие. Повече от 3 години имахме за главен прокурор лице, което нямаше професионалните и нравствени качества. Гешев не отговаряше на изискванията за поста главен прокурор. Действаше като дразнител", заяви пред БНТ Надежда Йорданова.
По думите ѝ не трябва да се позволи свалянето на Иван Гешев от поста да спре необходимите реформи.
"Подозренията за политическо мотивирано действие от страна на членовете на Висшия съдебен съвет е голяма червена лампа и ще един аргумент да не се бави преструктурирането на ВСС, реформата му. Трябва да се избере прокурор, който може да генерира доверие, да престане да бъде чадър за едни и бухалка за други", допълни Надежда Йорданова.
Според нея никой от заместниците на Иван Гешев не отговаря на нужния профил.
"Не сме обсъждали предложение, не трябва да бъде политическо решение. Решаваща е крачката как ще бъде избран", каза още Надежда Йорданова.
Тя поясни, че първо трябва да бъдат направени измененията в Конституцията в Народното събрание и едва тогава да се предлагат имена, включително и за ВСС.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:10 Над 109 хиляди нови пенсионери за година, 42% от тях са с инвалидни пенсии
- 13:05 Марихуана за над 400 000 евро откриха в „Студентски град“
- 13:03 Митничари откриха близо 102 000 евро в арматурното табло на товарен камион
- 12:55 И тази година делегация от България няма да отиде в Йерусалим за Благодатния огън
- 12:47 Израелските отбранителни сили са убили племенника на лидера на "Хизбула" в Бейрут
- 12:40 Евелина Славчева: БАН е на прага на световно откритие в областта на ядрената енергия
- 12:32 Министерство на финансите публикува пълна база данни с над 7000 поръчки за над 30 млрд. евро
- 12:32 Министър Найденов за протеста на „Пътна помощ“: Държавата не може да е заложник на частни интереси