България 29.07.2021 08:47 Снимка: ДНЕС+
ВКС се отказва от е-системата на съдилищата
Пленумът на Върховния касационен съд предлага съдът да преустанови работата с Единната информационна система на съдилищата.
На днешното заседание на Пленума беше обсъдено предложение от заместниците на председателя и ръководители на Наказателната, Гражданската и Търговската колегии относно използването на ЕИСС.
Със 75 гласа "за" от участвалите в заседанието 81 върховни съдии срещу 6 гласа "против" беше прието решение, с което се предлага на председателя на ВКС да издаде заповед за преустановяване на използването на ЕИСС във ВКС от 2 август 2021 г. и възобновяване на работата с Автоматизираната система за управление на делата.
Предлага се също председателят на ВКС да издаде разпореждания на съдебната администрация за изпълнение на решенията на Пленума на Върховния касационен съд.
Припомняме, вчера от ВКС излязоха с позиция до министъра на правосъдието и Висшия съдебен съвет, в която заявяват, че е-системата на съдилищата е опасна за правосъдието и посочват редица дефекти в нея.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 20:32 Хороскоп за понеделник, 22 декември 2025 г.
- 19:35 Руски сили са отвели на руска територия около 50 жители от гранично село в Сумска област
- 19:24 Две звезди са на път да се сблъскат: Свръхнова ще е видима от Земята
- 19:12 Песков: В графика на Путин до края на годината няма разговор с Тръмп
- 19:01 Един загинал и 27 ранени при катастрофи в страната за денонощие
- 18:50 Тежък трафик и очаквани затруднения по границите
- 18:39 Съдът остави в ареста задържания за педофилия 29-годишен мъж
- 18:27 Рекордна година за имотния пазар: цените скочиха с над 15%