България 08.07.2024 11:19 Снимка: ДНЕС+
Включиха пак VI блок на АЕЦ „Козлодуй”. Плановият технически ремонт завърши
На 8 юли в 9:07 часа шести енергоблок на атомната централа беше включен в националната електроенергийна система.
Блокът бе спрян на 15 юни за планови превантивни дейности, свързани с констатирани в процеса на експлоатация неизправности на маслената система на блочния трансформатор 24/400kV (неядрената част на блока), както и индикации за пропуск на топлоносител в парогенератор.
След изпълнение на необходимите ремонтни работи са направени тестове и изпитания на оборудването, предвидени съгласно изискванията за безопасна експлоатация.
Проверките, извършени от независими експерти и от Агенцията за ядрено регулиране, потвърждават работоспособността на съоръженията и системите.
В съответствие с технологичния регламент натоварването на блока се извършва поетапно. Пети блок на АЕЦ „Козлодуй” работи съгласно графика за електропроизводство.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09763 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84416 |
TRY
|
100 | 4.00082 |
USD
|
1 | 1.69424 |
Последни новини
- 11:55 BBC Украина: Украинските военни на фронта реагират със смесени чувства на мирния план на САЩ
- 11:48 По обществената поръчка за снегопочистване в два района на Варна няма кандидати
- 11:40 Църквата почита св. Климент Охридски
- 11:32 Успяха за една вечер да завършат ремонтите по асфалта на Аспарухов мост
- 11:23 Спипаха млад мъж, разбил кола във варненски квартал
- 11:15 Чобанов за разбитата мрежата за трафик на антики: В България връщат 90% от откритите предмети
- 11:08 Пеевски към кметовете и общинските съветници от ДПС: Не пипайте местните данъци и такси една година
- 11:00 ИПИ: Прави се опит за кражба на тотото, но главните герои не са Брад Пит и Джордж Клуни