България 30.10.2024 11:39 Снимка: ДНЕС+
Виктория Василева за "Величие": Много си надценяват ролята
"В 51-то НС политика много трудно може да се прави, почти невъзможно е да се направи правителство, смята тя
В тази кампания не видяхме нито един смислен дебат. Не можем да изброим и на пръстите на едната ръка политици, които да са казали нещо конкретно, което да вълнува хората.
Това обяви бившият народен представител от "Величие" Виктория Василева в ефира на БНТ, по повод изминалите избори.
По думите й е рано да се прави анализ на данните, докато не излезе официална информация от ЦИК.
"Има дълбоко непознаване на изборния процес. Изведнъж започваме с гръмки изказвания, нека да изчакаме окончателните и официални резултати.
Трябва да се научим да правим заключенията и анализите след като всичко става ясно.
Тези избори показват недъзите на избирателната система. Толкова години не се коригираха нещата, за да се направят изборите максимално честни. Ще излезем с позиция за неща, които могат да бъдат променени", каза още тя.
Според Виктория Василева, която вече е начело на нов политически проект - коалиция "Има смисъл", прекалено много се спекулира с резултата на "Величие", които събраха 3,999% от гласовете.
"Има много примери как се губи доверие, "Величие" не са единствени. Помним ИТН - от първа политическа сила се срина до извън парламента.
Те не спират да обвиняват кого ли не, но няма никакъв заговор - прекалено надценяваме ролята на "Величие", посочва Василева.
"В 51-то НС политика много трудно може да се прави. Почти невъзможно е да се направи правителство. Това е от години. Лидерите вече говорят дори на нивото на ненавист", допълва бившият народен представител.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:49 Хороскоп за вторник, 3 февруари 2026 г.
- 19:44 С нова такса Рим прави опит да ограничи тълпите от туристи, хвърлящи монети във фонтана ди Треви
- 19:36 Украински политолог: Докато Зеленски е на власт, няма да има мир
- 19:28 Далай Лама спечели награда "Грами", последва реакция от Китай
- 19:22 Кандидатите за президент на Украйна на САЩ, Британия и Германия - Буданов, Залужни и Кличко
- 19:15 Украйна и НАТО се споразумяха за усъвършенстване на Patriot, F-16 и HIMARS
- 19:09 Гришо се изкачи с две места, а шампионът Алкарас е все по-убедителен №1 в ранглистата
- 19:02 Консерваторката Лаура Фернандес печели президентските избори в Коста Рика