България 11.06.2022 09:04 Снимка: ДНЕС+
Венко Сабрутев от ПП: Кабинет с друг премиер или друг финансов министър е невъзможен
Не е възможен кабинет с друг министър-председател, нито с друг финансов министър. Нашият министър-председател е Кирил Петков. Нашият финансов министър и вицепремиер е Асен Василев, това заяви в "Панорама" депутатът от "Продължаваме промяната" Венко Сабрутев.
България се намира в един изключително деликатен момент. Без правителство, без парламент, без бюджет рискуваме да изпаднем в дълбока икономическа и политическа криза, отбеляза той.
Причините, поради които правителството и парламентът трябва да продължат да работят са вътрешни, външни и борба с корупцията, изтъкна той. Вътрешните касаят приемането на актуализацията на бюджета, за да може да се реализират антикризисните мерки, за да се набавят средствата за енергийните компенсации и за актуализация на пенсиите.
Външните са свързани с грантовите средства, които предстоят да дойдат с Плана за възстановяване и устойчивост, освен това трябва да се реализира реформата с КПКОНПИ, добави Сабрутев.
На въпрос дали управляващата коалиция има 12 души, които да подкрепят решенията ѝ, той заяви, че това ще стане ясно по време на гласуванията. Идеята на министър-председателя Кирил Петков е да проведе разговори с отделни народни представители, като им обясни какви са приоритетите пред правителството.
Относно актуализацията на бюджета, той коментира, че в бюджетна комисия са станали свидетели на абсолютен фарс. За първи път в историята на България бюджетна комисия не приема актуализацията на бюджет.
Партиите, които не подкрепиха актуализацията са "Възраждане", ГЕРБ, ДПС и "Има такъв народ", обясни той.
По думите му бюджетната комисия вчера е отправила послание към хората, че иска да вдигнат пенсиите им, но няма да даде пари за това, каза още Сабрутев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:35 Премиерът на Финландия защити търговското споразумение между ЕС и Индия
- 15:26 Марк Карни предлага да посредничи за нов търговски пакт срещу Тръмп
- 15:17 Костадинов потресен от служебния кабинет - вижда музей на восъчните фигури
- 15:11 Станислав Балабанов: Служебното правителство можем спокойно да го кръстим „Петрохан“
- 15:04 Турция с нов проект за разчистване и възстановяване на екосистеми в Черно море
- 14:56 Андрей Гюров: Разчитаме на Андрей Янкулов да освободи главния прокурор Сарафов
- 14:49 ЕК: България е сред най-засегнатите държави по източните граници на ЕС от войната в Украйна
- 14:41 Кремъл: Нито Русия, нито Китай са провеждали ядрени изпитания