
България 16.05.2025 13:28 Снимка: БТА
"Величие“ призоваха държавните служители да не плащат данъци, докато не им вдигнат с 50% заплатите
Хората в Националната агенция за приходите обират негативите на тази "бирническа" политика и в същия момент са "бойното поле", но на тях са вдигнали заплатите само с 5%, а на МВР - с 50 на сто, даде пример Михайлов
"Величие" поиска в декларация управляващите да увеличат с 50% заплатите на всички държавни служители. Ивелин Михайлов, председател на парламентарната група, посочи, че възнагражденията на медицинските сестри, които са в отчайващо положение, трябва да се повишат със 100%.
Хората в Националната агенция за приходите обират негативите на тази "бирническа" политика и в същия момент са "бойното поле", но на тях са вдигнали заплатите само с 5%, а на МВР - с 50 на сто, даде пример Михайлов.
И ние знаем, че Делян Пеевски ще се погрижи за народа си, а не само за МВР, той знае откъде и как да вземе пари, има ги в държавата и той може да го направи, смятат от "Величие".
В транспорта не само в София имат нужда от повече средства, но и в Пловдив, Бургас, Стара Загора, Добрич, продължи Михайлов.
Делян Пеевски и Бойко Борисов направиха "социална атомна бомба" в обществото като вдигнаха заплатите само на един сектор, който им е нужен, за да поддържа това напрежение и да помага на Костадин Костадинов (лидер на "Възраждане" - бел. на автора) да изпълнява заканите си, се казва в декларацията. Стига се до абсурда да мизерстват хора в определени сфери, а в една - полицията, да има хора от службите, които "декември да вземат 30 000 лв. заплата и пенсия", докато една медицинска сестра стои със заплата от 900 лв. и трябва да работи в опасни отделения. Това прави така, че държавата да не може да съществува като държава, ако хората са недоволни и не могат да произвеждат, изтъкна Ивелин Михайлов. Той упрекна БСП, че говорят за социална политика, но за каква социална политика може да става дума при това неравенство и несправедливост.
Стачката в София на транспорта, която е справедлива, не е по вина на "Продължаваме промяната-Демократична България", изтъкна лидерът на "Величие".
В София, по думите му, Бойко Борисов и Делян Пеевски правят така, че да има проблеми и кметът да не може да свърши никаква работа, блокира се Столичният общински съвет. Не познавам кмета, нека софиянци да се сърдят на тези двама "титана" и да си търсят парите, каза още Михайлов.
В декларацията "Величие" призовават хората да не плащат данъци, докато не им бъдат вдигнати парите за заплати.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 16:50 Властите в Ловеч прекратиха издирването на черния леопард
- 16:45 ДАНС И ГДБОП разбиха група за незаконно предоставяне на българско гражданство
- 16:42 Прецедент в клана "Ел Чапо": Един от синовете на наркобарона сключва сделка с прокуратурата в САЩ
- 16:34 Археолог твърди, че е открил останките от Атлантида край бреговете на Испания
- 16:31 Срещу карането в аварийните ленти: Започва полицейска акция
- 16:26 Листопадът в АПС продължава! И Мюмюн Мюмюн напусна групата на Доган
- 16:21 СГП: Твърденията на депутата от ДБ Кристина Петкова за БПЦ са неверни и манипулативни
- 16:18 ГЕРБ отговори на Асен Василев: Няма да има дупки в бюджета