
България 16.03.2025 08:14 Снимка: ДНЕС+
В София и Русе днес се провеждат частичи избори
Жителите на столичния район „Оборище“ и село Доброславци ще избират кмет.
До повторните избори в „Оборище“ се стигна, след като Върховният административен съд предсрочно прекрати пълномощията на кмета на района Георги Кузмов заради нарушение. Избирателните секции в района ще са на същите места като на предишните избори, а следващият ден 17 март, ще бъде неучебен за училищата с избирателни секции в района.
Частични избори ще се проведат и в русенската община Две могили, заради смъртта на кмета на общината.
В тази връзка звеното "Български документи за самоличност“ в Районно управление – Две могили ще работи извънредно в изборния ден, от 08:30 до 19:30 часа.
Частични избори за кметове се провеждат и в кметство Върбак в област Шумен и кметство Странджево в област Кърджали.
До 20 часа има забрана за огласяване под каквато и да е форма на резултати от допитвания до общественото мнение по повод на тези избори.
За участие във вота днес са регистрирани седем партии и три коалиции.
Ако има втори тур на тези избори, той ще се проведе на 23 март.
![]() |
1 | 2.02866 |
![]() |
1 | 2.32331 |
![]() |
10 | 3.92989 |
![]() |
100 | 4.89715 |
![]() |
1 | 1.79615 |
Последни новини
- 08:39 Директорът на „Пирогов“ с последни данни за пострадалите в Кочани
- 21:48 Хороскоп за понеделник, 17 март 2025 г.
- 21:33 Папа Франциск в послание към вярващите: Изправен съм пред изпитание
- 21:28 Павлина Панова, шеф на КС:Думите на Борисов за заговор с Радев са неверни и обидни
- 21:20 Антон Станков: Нарушени са правата на гражданите при казуса с повторното броене на бюлетини
- 21:19 Патриархът към архиепископ Стефан: Болката и страданието на македонските ни братя и сестри са и наши
- 21:16 "Червените линии" на Киев - без предаване на територии, връщане на децата, гаранции за сигурност
- 21:12 Драматичен разказ за трагедията в Кочани: Бутнаха ме на земята и започнаха да ме настъпват