България 06.04.2021 14:53 Снимка: ДНЕС+
В деня на здравния работник: Минута мълчание в памет на медиците, загубили битката с COVID-19
На 7 април (сряда) в деня на здравния работник в 12 часа медиците от ВМА, както и други болници в страната ще запазят едноминутно мълчание и с включени сирени на линейки. Така те ще почетат паметта на колегите си, загубили битката с COVID-19. Инициативата е на Българския лекарски съюз. Тя ще се проведе пред Паметника на медицинските чинове, разположен в градинката пред Военно-медицинска академия.
По данни на БЛС, през изминалата година над 120 лекари, медицински сестри, санитари и шофьори на линейки загубиха живота си, борейки се до последно с коварното заболяване и достойно изпълнявайки своя професионален и морален дълг.
Поклон пред паметта им! /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец