България 17.10.2020 20:19 Снимка: ДНЕС+
Цял клас в Казанлък е под карантина заради ученик COVID-19
Ученик от 11-ти клас в профилираната Природо-математическа гимназия "Никола Обрешков" в Казанлък е с установен COVID-19. Това съобщи БНТ.
Паралелката е поставена под карантина, а в гимназията се извършва крайна дезинфекция, съобщават от РЗИ. Момчето се чувства добре.
През последните две седмици се доказва дифузно разпространение на вирусната инфекция , което се вижда от увеличеният брой на заразените област Стара Загора.
Тенденцията за нарастване на заразените с коронавирус, както и от други респираторни заболявания се дължи на настъпилия есенно-зимен сезон и увеличените контакти между хората в затворени помещения, предупреждават здравните инспектори.
Налице е и повишаване броя на изследваните с PCR тестове в лицензираните лаборатории./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 13:14 Папа Лъв XIV отслужи първата си меса за Рождество Христово
- 13:02 Големият син на сем. Бекъм съвсем зачеркна родата си
- 12:51 Папа Лъв XIV натъжен: Русия отказа да сключи коледно примирие във войната с Украйна
- 12:41 САЩ обещали на Лукашенко лекарство за отслабване срещу политзатворници
- 12:29 След въвеждане на еврото, спестяванията в лева ще бъдат автоматично превалутирани в евро
- 12:18 Либерали искат забраната на коледни песни в кръчмите на Острова, „Jingle Bells“ била расистка
- 12:07 Рождество е! Коледари обикалят домовете за здраве и късмет: Даряват ги с хляб, ядки и месо
- 11:56 Поздравления от политици към българите по случай Рождество Христово