България 25.02.2022 13:55 Снимка: ДНЕС+
Цончо Ганев с нова "гениална идея": Да се закрие комисията по досиетата предлага "Възраждане"
Да се закрие т.нар. комисията за досиетата и те да се прехвърлят към агенцията по архивите, предлагат със законопроект от "Възраждане". Причината е, че всяка година за комисията се отделят 4,5 млн. лв. от държавния бюджет.
"Ще даваме тези пари за комисия, която ще се занимава само да изкарва досиета на хора, които вече са на преклонна възраст и голямата си част са били в българското разузнаване. Има голяма разлика от доносници давали доноси за мръсни вицвове и хора, които са били част от военното разузнаване или част от българските дипломатически мисии и са рискували живота си", каза зам. председателят на НС от "Възраждане" Цончо Ганев.
Въпросната комисия се занимава с разкриване на документи и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност.
Ганев посочи, че се плащали милиони, за да се изкарват за лоши хора като Петър Водински, който е разузнавал в Турция, за да се бори за националните интерси на България. "Съсипват се човешки съдби", заяви още Ганев за комисията по досиетата./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 Шри Ланка премахва визовите такси за туристи от 40 държави, включително България
- 19:24 Водещата на bTV Бесте Сабри стана майка
- 19:16 Най-честите въпроси за круизите и техните отговори
- 19:08 16-годишни са задържани след сбиване край дискотека в Разград, младеж е с тежка фрактура
- 19:00 Учените засякоха гама-лъчи от свръхярка свръхнова за първи път
- 18:52 Жена е спасена от водите на язовир в парк "Кайлъка", влязла за нощно къпане
- 18:45 Ивайло Чочев и Хулио Веласкес са номер 1 за сезона във футбола ни
- 18:38 Захарова: Зеленски и банда преоблечени като украинци, извършват геноцид срещу украинския народ