България 16.11.2021 19:30 Снимка: ДНЕС+
ЦИК с последни данни за вота: Все още обработваме данни от Пловдив
„Основната причина за този брифинг е да не ни звъните постоянно. Нямаме окончателни резултати за изборите за президент, защото очакваме повторното въвеждане на данните за Пловдив град и Пловдив област“, обяви говорителят на ЦИК Цветозар Томов.
Той допълни, че това се прави, за да се коригират грешките при нанасяне и двама членове на ЦИК проверяват протоколите.
„В момента правим този анализ върху вече пристигналите данни, като той е приключил за тези от чужбина и е в ход за тези в страната. За да успеем да приключим всичко с президентските избори, то трябва да пристигнат документите и от двата пловдивски района“, обясни още Томов.
По думите му дори и след нанасяне на оставащите данни не се очертава особена разлика в процентите за парламентарните избори, но може да има някакви отклонения.
Той допълни, че всички дефектирани машини ще бъдат подменени или ремонтирани, ако това е необходимо и само с устройства, закупени от „Сиела Норма“ и при никакви обстоятелства с тези, които фирмата е внесла в страната. Ако пък се окаже, че са необходими повече машини за ремонт и са необходими, то ще се вземат от секциите, където са ползвани две машини, но активността е била малка, но този вариант от ЦИК го обмислят като краен. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:08 Хороскоп за неделя, 22 февруари 2026 г.
- 19:36 Ограничено движение по Е-79 между Видин, Монтана и Враца
- 19:26 Виктор Димчев: Служебни министри лъжат за „Петрохан“, прикриват сектантски скандал
- 19:15 Кметът на Бистрица: Поискал съм охрана от Районна прокуратура
- 19:09 Призови награди от "Оскарите" в кикбокса за СК БОИЛ за 2025 година
- 19:05 Гигантски рядък 228-каратов диамант бе открит в Русия (СНИМКИ)
- 18:54 Фицо заплаши да спре доставките на ток за Украйна заради петрола за Словакия
- 18:42 Локо (Пловдив) не успя да пречупи десет "соколи"