България 29.02.2024 15:08 Снимка: ДНЕС+
Цените на горивата още нагоре, но експерти успокояват, че няма да минат 3 лв. за литър
Цените на горивата по бензиностанциите плавно вървят нагоре. Данните показват поскъпване със средно 10 стотинки при дизела и 4 стотинки при бензина за последния месец.
„Цените на горивата са напълно адекватни и те са свързани с това, което се случва на международните пазари на нефт и нефтопродукти“, това коментира пред журналисти председателят на Българската петролна и газова асоциация (БПГА) Светослав Бенчев на въпрос дали ще поскъпнат горивата след 1 март, когато окончателно ще приключи дерогацията (бел. реп. вносът на руски петрол) на "Лукойл Нефтохим Бургас".
„Геополитическата ситуация продължава да оказва влияние на цените на пазарите, но нищо повече от това“, посочи той.
По повод повишението на цените през последните седмици на българските бензиностанции, председателят на БПГА коментира, че към момента не може да се очакват цени от 3 лева на литър.
„Да, има известно повишение в последните седмици в рамките на 2 процента при бензина и на 3 процента при дизела, но това са изключително нормални пазарни параметри, които се дължат изцяло на цената на суровия петрол“, коментира Светослав Бенчев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09785 |
GBP
|
1 | 2.2281 |
RON
|
10 | 3.84265 |
TRY
|
100 | 3.9556 |
USD
|
1 | 1.6794 |
Последни новини
- 09:44 Хампарцумян:Бюджетът е „повреден отвъд ремонт“, трябва да бъде изтеглен и преработен от нулата
- 09:36 "Спартак" Варна и "Черно море" отнесоха глоби от БФС
- 09:27 Детето като медиатор: Рискове, последствия и разпознаване
- 09:20 Асен Василев: Надявам се този пагубен за страната бюджет да бъде оттеглен и напълно преработен
- 09:18 ПП-ДБ смениха щенията, вече искат оставки
- 09:16 Цяла нощ почистваха центъра на София след погрома от снощи
- 09:14 Шкварек: Малко политици у нас имат толкова цветуща биография на измамник, крадец и схемаджия
- 09:07 Димитър Манолов: Алтернативно правителство с опозиционните партии би било в „зоната на извратеното“